Manufaktura piękna...

Zaproszenia ślubne- projektowanie, druk - Atut Piotrków


ZAPROSZENIA znane były już w starożytnym Egipcie czy Rzymie. W średniowieczu funkcjonowały w dwóch formach - ustnej, wygłaszanej przez heroldów oraz pisemnej, pod postacią bogato zdobionych pergaminów.
 

W tych czasach zaproszenia ślubne przekazywane były w dwóch kopertach, z czego ta pierwsza stanowiła swego rodzaju zabezpieczenie dla tej drugiej. Pisane inkaustem zaproszenia dodatkowo chronione były przed rozmazaniem za pomocą bibuły. Wbrew pozorom wynalazek druku przez Gutenberga nie okazał się przełomowy dla zaproszeń ślubnych, z tak prozaicznego powodu jak wysoka cena, w związku z czym niewielu klientów mogło sobie pozwolić na tak duży wydatek. Kolejnym istotnym wynalazkiem, mającym ogromny na rozwój zaproszeń ślubnych, ale też całej poligrafii, była technika druku wklęsłego, tzw. mezzotinta. Metoda ta polegała na wykonywaniu rysunków za pomocą specjalnego rylca na chropowatej płycie. Dzięki systematycznemu wygładzaniu uzyskiwano pożądany efekt rytu. Bardziej wypolerowane elementy miały jaśniejszy kolor, natomiast te mniej wypolerowane ciemniejszy. Początki masowej produkcji zaproszeń miały miejsce dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Miało to związek z postępem techniki oraz opracowaniem przez Senefeldera metody litografii, pozwalającej na szybkie przygotowanie wielu kopii. Zaproszenia ślubne, przypominające te dzisiejsze, zaczęły pojawiać się w okresie międzywojennym. W tym też czasie w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pierwsze trendy w zaproszeniach ślubnych, dotyczące kolorystyki oraz wzornictwa, które w krótkim czasie zostały spopularyzowane na całym świecie. Większa sprzedaż zaproszeń ślubnych oraz okolicznościowych związana była głównie ze zmniejszeniem kosztów, co przyczyniło się również do spadku jakości produktów. Nie tylko zaproszenia ślubne, ale również zaproszenia okolicznościowe stawały się coraz bardziej szablonowe. Regres w tej dziedzinie miał miejsce szczególnie na przełomie lat 80 i 90, kiedy to w modzie dominował błyszczący papier i wypukły druk, który w Stanach Zjednoczonych doczekał się nawet nazwy "biednego druku".

Obecnie obserwowany jest powrót do tradycji i pięknych, ręcznie robionych, bogato zdobionych zaproszeń ślubnych, wypisanych pięknym charakterem pisma. W swojej ofercie posiadamy ponad 650 wzorów różnorodnych zaproszeń, wśród których znajdują się propozycje zarówno dla wyjątkowo wyrafinowanych Klientów, jak też klasyczne i sprawdzone wzory dla tych bardziej konserwatywnych. Oprócz zaproszeń ślubnych, zajmujemy się także drukiem zaproszeń na inne okazje: urodziny, jubileusze, chrzest, I-sza komunia, studniówka i nie tylko...

Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa zapraszamy do zapoznania się z naszą niezwykle bogatą, a zarazem zróżnicowaną ofertą kartek świątecznych. Są to wyroby odznaczające się niezwykłą estetyką. Wykonane z najdoskonalszych jakościowo materiałów, na podstawie jednego z gotowych wzorców, bądź projektu dostarczonego nam przez klienta, wzbudzają zachwyt i imponują precyzją wykonania.

Dla firm, szczególnie atrakcyjne okażą się zapewne kartki świąteczne, które wzbogacone będą ich logotypem. Rozsyłanie kontrahentom i klientom życzeń, z pewnością pozytywnie wpływa na PR przedsiębiorstwa. Jeżeli dodatkowo, wysyłane kartki świąteczne charakteryzować się będą doskonałą jakością i interesującym projektem - efekt jest murowany. Pamiętać należy również, iż samo umieszczenie logo firmy na tak pięknym przedmiocie, pozytywnie wpływa na procesy związane z budowaniem identyfikacji wizualnej marki. Dzięki naszym kartkom świątecznym, Państwa klienci poczują się docenieni, a Wy utrwalicie w nich przekonanie o Waszej wyższości nad konkurencją. Zamawiając w naszej firmie kartki świąteczne możecie wybrać spośród bardzo wielu, gotowych wzorów, opracowanych przez utalentowanych i doświadczonych projektantów. Ich zróżnicowanie jest tak ogromne, iż z całą pewnością odnajdziecie tu Państwo propozycje idealne dla siebie, niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami bardzo nowoczesnego designu, czy też należycie do osób ceniących raczej tradycyjne rozwiązania estetyczne. Wszystkie z proponowanych kartek świątecznych, można dowolnie modyfikować i wzbogacać o dodatkowe nadruki.

Istnieje także możliwość całkowicie samodzielnego zaprojektowania kartki świątecznej. Wówczas nasza rola ogranicza się do urzeczywistnienia kreatywnej wizji zleceniodawcy, przy użyciu najlepszych materiałów i nowoczesnych maszyn.

Do naszej pracy podchodzimy z wielką pasją, dzięki czemu co roku udaje nam się skutecznie poszerzać grono zadowolonych klientów. Doceniają oni nie tylko jakość oferowanych wyrobów, ale także bezwzględne dotrzymywanie przez nas terminów i atrakcyjne ceny. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem w naszym stacjonarnym sklepie ARTBAL!